Maatregelen én investering voor zwembad Zidewinde

In het zwemseizoen van 2025 mogen er per dag maximaal 750 zwemmers naar zwembad Zidewinde komen. Dit wordt gedaan om de waterkwaliteit te behouden. Voor 2026 wil de gemeente Waalwijk het zwembad weer openen voor meer bezoekers. Daarom vraagt het college aan de raad om geld voor een nieuwe installatie.

Zwemwater

De technische installatie van het zwembad is oud. Als er te veel zwemmers in het water zijn, kan het water troebel worden. Dit maakt het moeilijker om goed toezicht te houden. Het vervangen van de installatie kost tijd en moet goed voorbereid worden. Daarom is er besloten om per dag niet meer dan 750 mensen toe te laten (de banenzwemmers in de ochtend tellen niet mee bij dit aantal). Om te zorgen dat er niet meer dan 750 mensen komen, wordt er gewerkt met e-tickets. Deze kunnen via de website van het zwembad worden gekocht.

Toekomst

Voor de aanschaf van een nieuwe technische installatie stelt het college voor aan de gemeenteraad om 1,9 miljoen euro beschikbaar stellen.
Met deze investering is de technische installatie van het zwembad weer toekomstbestendig. 
 

  • Diverse overtredingen bij grote controle kamerbewoning

    Zeventien locaties zijn bezocht om te onderzoeken of het veilig is voor de bewoners om hier te wonen en te werken.

  • Lintjesregen 2026

    Ken jij iemand die zich bijzonder inzet voor anderen of een indrukwekkende prestatie heeft geleverd? Er zijn verschillende onderscheidingen voor zulke bijzondere mensen, en het is mogelijk om hen hiervoor voor te dragen.

  • Meer aandacht voor een fietsvriendelijker bedrijventerrein Haven

    Goed nieuws voor fietsers op bedrijventerrein Haven! Start-up Nieuwe Wending werkt de komende periode samen met gemeente Waalwijk, Parkmanagement Waalwijk en de provincie Noord-Brabant aan een fietsvriendelijker bedrijventerrein Haven.